Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešel jeden znás, folklorista Jura Mička z Velké

Velká nad Veličkou (Franta) - Zemřel velký folklorista, zpěvák a tanečník Jura Mička z Velkéj nad Veličkou. Všichni jsme ho znali zejména z Horňáckých slavností, kde tančil tanec starosvětskú s Zdenou Jelínkovou. Letos by se dožil 61 let.
V sobota 20.ledna 2007 v kostele Maří Magdalény ve Velké nad Veličkou ve 14.00 hodin bude poslední rozloučení s tímto skvělým člověkem. Tato slova píši jako jeho velký kamarád, kdy spolu a s DH Šohajé jsme pocestovali půl Evropy. Tož vzpomeňte a přijdite sa s Jurkú rozlúčit.

V Brně ve čtvrtek zemřel Jan Miroslav Krist

Brno (STK) - S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme všem našim čtenářům, členům folklórních souborů, přátelům a příznivcům folkloru smutnou zprávu, že ve čtvrtek 11.lednaObrazek 2007 ve tři hodiny odpoledne na následky zákeřné choroby zemřel čestný člen Slováckého krúžku, jeho dlouholetý starosta a umělecký vedoucí souboru, ale především kamarád a vynikající člověk

Mgr. JAN MIROSLAV KRIST

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 19.1.2007 v 17.00 hodin v obřadní síni brněnského krematoria.

 

Flereti a Šuláková budú mět v Kyjově koncert 

Kyjov (STK) - V sobotu 16.prosinca sa v divadelním sáli DK v Kyjově uskuteční vánoční koncert skupiny Fleret a Jarmily Šulákovéj. Tož si dojdite také zazpívat. ObrazekObsazení: Jiří Hlavička - bicí, zpěv, Zdeněk Hrachový, lídr - akustická kytara, fujara, zpěv, Vítek Rokyta - eletrická kytara, Stanislav Bartošík - husle, mandolína, kazoo, zpěv, Tomáš Vunderle - baskytara, zpěv, Jarmila Šuláková - zpěv. Hudební styl a zvuk kapely je uplně originální, nezaměnitelný. Kapela je označovaná za "dvorní kapelu Valašského království", Hudební kořeně má kapela ve valašském regionu, v lidových pěsničkách, ale aj v muzice rockové.

Dojdite do Vacenovic na adventní koncert

Vacenovice (STK) - V nedělu 10.prosinca 2006 od 15 hodin sa uskuteční ve Vacenovicách v kostele Božího Srdce Páně adventní koncert. Vystúpí možský sbor zObrazek Vacenovic. Tož si dojdite odpočinút od teho předvá-nočního běsnění. 

A nakonec, je to neděla odpoledňa a v nedělu sa nedělá. Nemosíte furt lapět u téj televize a tlačit do sebja bábovku a kafé. Procházka na čerstvém luftě vám neuškodí a dobrá slovácká pěsnička také.

V listopadu oslavil Slovácký krúžek v Praze 110 rokú

Praha (STK) - Říká sa: "Pozdě, ale přeca." Dověděli sme sa, že Slovácký krúžek v Praze letos oslavil 110 rokú. Tož aby jim to nebylo lúto, že sa o nich na Slovácku nepíše, tož sme ve fotogalérii zveřejnili pár fotek s téj velikéj oslavy v Praze z 25.listopadu. Tož sa dojdite podívat aj vy.

Obrazek

Letošní hody v Mutěnicách sa vydařily

Mutěnice (STK) - Esli sa chcete kúknút, jak to vypadalo o víkendě v Mutěnicách na hodách, tož si mosíte zabrúsit do teho našého fotoalba. Rózka z Mutěk nám poslala eště teplé fotočky. Tož sa kuknite. 

Obrazek

Slovácko obsazuje aj iné oblasti. Nevěříte temu?

Opava (STK) Když sa řekne, že nekdo obsazuje, anektuje nebo dobívá iné oblasti, každý si představí po zuby ozbrójenú armádu s kanónama a tankama, jak překračuje státní hranice jinéj krajiny a tú si podrobuje. Nemysleli sme týmto článkem obsazování ciziny až takovýmto způsobem. To né. Dá sa Obrazekdobívat cizina aj inačíma spúsobama. O tem Vám možú povykládat šecí, keří aktivně hrajú, zpívajú nebo tancujú ať už v súboroch, krúkoch nebo lidových muzikách. Dyť Slovácko má zastúpení né enom v kartograficky vymeze-ném území Slovácka. Máme ludí, keří majú rádi Slovácko a aktivně ho propagujú aj v Brně, Praze (Slovácký krúžek), krajanské spolky v Americe apod. Nám sa neskaj ozval rodák z Lopeníka a bylo by doslova hříchem jeho ííímejl a fotku neotisknút v plném znění.

Toš,víte o tem,že kus Slovácka máme aj v Opavě ?? Je to Slovácká obec Výhonek, složená s cimbálovéj muziky a mužského zboru.Jezdíme sa ukázat do Vlčnova  na jizdě králů a na vinobraní  v  Blatnici p. sv. Antonínkem. Všeckých co nás znajů i neznajů pozdravujeme z Opavy .... a možná sa aj setkáme.
                                                           Mirek Masařík rodák z Lopeníka
My Vás zdravíme narevanž také.
Vaša STK